תמונת מצב של האקסלרטורים בעולם דוח 2015- תמונה מעודדת לישראל

55555

גאסט היא פלטפורמה לאקסלרטורים מכל העולם. מעין מנוע חיפוש בו נכללים כל תוכניות ההאצה לסטארטאפים בעולם. השבוע פירסמה החברה דוח לשנת 2015 ובו עדות גוברת לטרנד החם של פתיחת אקסלרטורים בכל העולם.

יזמים ומשקיעים מוצאים כי סביבת העבודה המתאימה להאצת רעיונות יוזמות וחברות מתחילות איננה מתאימה יותר לגארז' הביתי אלא למרחב עבודה ויצירה חדש בו המקום והסביבה מסייעים בהאצת מימוש המיזם.

המענין הוא שבהשוואה לשכיננו במזרח התיכון, ישראל היא מעצמה מובהקת

בהשוואה לעולם יש אפילו ממצא מענין יותר, חלק נכבד ממיזמי ההאצה שלנו מבוסס על תוכניות ללא כוונת רווח בתחומי הבריאות החינוך והרווחה. זה מעיד גם על מעורבות פילנטרופית וגם על קולגיאליות של חברות גדולות ויזמים ותיקים התורמים מיכולותיהם נסיונם ומשאבי מקום ורישות שברשותם.

כיצד ממצאי הדוח הזה יכולים להיות רלוונטיים למקצועות מומחי התעסוקה? האם קידום התעסוקה בוחן מדדי יזמיות? כישרון נחבא של מגווני תעסוקה היכול להתפתח לכדי חברה מצליחה בסביבה תומכת ומאיצה כמו באקסלרטור? האם מרחבי העבודה החדשים ותוכניות ההאצה וההעצמה הנלוות להם יכולות להיות חלק ממענה לאומי לשוק העבודה והתעסוקה המשתנה? מה צריך לקרות עכשיו ועל ידי מי כדי למנף את האנרגיה החיובית העולה המשתקפת מן הדו"ח ?  מוזמנים להוסיף שאלות הערות והארות בתגובה לפוסט זה.

יותר משרות חדשות- סקר שנתי של חברת EY לשנת 2016

הסקר שנתי לשנת 2016 העוסק ביצירת מקומות עבודה חדשים, גילה ממצאים אופטימיים במיוחד. מן הסקר עלה שסקטור היזמים והסטארטאפיסטים, מתגלה כמגביר ערך לכלכלה במונחי פריון,  ובייצור מקומות עבודה רבים וחדשים.

הסקר גם מצא מתאם מענין בין היקף גיוס העובדים החדשים, לבין יזמים שהחברות שלהם מושתתות על רעיון או טכנולוגיה דסרפטיבית.

חברות דסרפטיביות לא רק מוסיפות חדשנות אורגאנית המשפרת אינקרמטלית את הקיים, אלא מהוות חדשנות מהותית ומשמעותית עד כדי שיבוש מבנה השוק הקיים והדבר מביא לייצירת סקטורים תעשייתים שונים וחדשים.הטכנולוגיה שלהן לא רק מחסלת מקומות עבודה, אלא גם מתגלה כמייצרת משרות ותפקידים חדשים וככל שרמת החדשנות של היזמים נועזת ומחדשת, עד כדי שיבוש השוק, כך משתנים ומתחדשים מיגזרי תעסוקה שלמים ועימם עולה הצורך בעובדים חדשים, רבים מכפי שנהוג היה לחשוב.

לקריאת הסקר כולו לחצו כאן.

3333333

The survey distinguished between “replicative” entrepreneurs, who enter a market and make incremental improvements to compete, and “innovative” entrepreneurs, who upset or disrupt entire business sectors. In our 2016 survey, EY asked a range of questions to distinguish between different levels of disruption and innovation among the survey base. We found that the most disruptive and innovative entrepreneurs are both growing and hiring at much faster rates than peers who follow more replicative approaches.

These disruptive businesses, which combined account for more than half of all entrepreneurs surveyed, are also more likely to enter new markets, change business models, create more globalized workforces and hire more young people than the rest of the sample.

חלל עבודה שיתופי, יש דבר כזה?

רשמים מביקור מקצועני תבת במתחם הנדל"ן השיתופי

כבר שנות דור, שהתנועה הקיבוצית עוסקת בשאלה: איך גורמים לחברות וחברי המשק, לעבוד יום עבודה כמו שצריך? איך מחברים בין ערכי העבודה, לשגרת יום העבודה?

 קיבוצניק צעיר אחד, אדם נוימן שמו, מצא תשובה מענינת וקרא לה  .WEWORK

היום ביקרנו באחד ממתחמי החברה שלו בתל אביב. אדם, היזם והבעלים של חברת WEWORK  היה צריך להרחיק עד ניו יורק כדי לפגוש את שותפו המעצב האיטלקי מיגל מקלבי, בכדי לעלות על ההברקה

 על מה זה בדיוק  WEWORK – מתחם הנדל"ן השיתופי, תוכלו לקרוא באריכות כאן ואם תרצו עוד, אז גם כאן.  אך בתמצית, מדובר בחלל עבודה משותף עם VIBE מטורף.

החברה שהקימו  השניים היא בסך הכל בת 5 שנים ושוויה מוערך בכ 10 מילארד דולר, שזה גבוה משמעותית מהשווי של כל מה שהתנועה הקיבוצית מייצרת בעשור. יש לה סניפים בארה"ב ובאירופה, וקצב ההתרחבות שלה בכלל ובתוך ישראל בפרט שובר שיאים

כעוסקים מקצועיים בתחום התעסוקה קפצנו לביקור חקרני. באנו סקרנים ומלאי שאלות בעיקר לגבי הרלוונטיות של המקום והקונספט לעולם התעסוקה. האמת היא שברגע שהתישבנו במתחם השיתופי ה- VIBE של המקום הילך עלינו את קסמו. רוחל'ה מנהלת המקום הקדישה לנו חצי שעה שלמה לסיור והסברים וכאן ההזדמנות להודות לה (אל תדאגו עשינו לה אינטייק עצבני, כל הרקע התעסוקתי שלה פוענח)

111111.

התישבנו באזור הפתוח של המתחם, שהוא סלון ענק שצמוד לו מטבח ענק. ורוחלה הסבירה: כל חבר (WeWork member) ששילם דמי חבר, מכל מקום בעולם, יכול לבוא לכאן לעבוד, להפגש להרגיש שייך לקהילה ולהנות משתיה מגוונת ונשנושים במטבח. בחלק אחר  של המתחם יש שולחנות ייעודיים, שולחנות בשיטת הכסא החם, חדרי עבודה מאובזרים, חדר הנקה, שרותים עם דלתות של חללית, מבואה מעוטרת בגרפיטי, חדרי שיחה אטומים לטלפונים וועידות סקייפ, ספריה עם ספרים שאף אחד לא ממש קורא, חדרי ישיבות,חדרים שוקקים ורועשים וחללים שקטים במיוחד.

בתוך המתחם כולו עובדים, נפגשים ויוצרים, נשים וגברים מרושתים, וארגונים עם תודעה רשתית הבאים לכאן כדי לעבוד להיפגש לשתף פעולה, לצוד ראשים וכשרונות לאתר לקוחות ולהיות קרובים למרכז הענינים. נראה שמנקודת מבט של מעסיק יש כאן ממש גן עדן. WEWORK דואגת למעטפת תשתיתית, תחזוקתית וקהילתית והמעסיק והעובדים מתפנים לעבודה עצמה.

נראה גם שהמקום ממש תפור על דור הy  ובמידה רבה הומוגני (גברים-חילונים-תלאביביים) אך לדברי רוחל'ה יש גיוון רב. (מנין מנחה כל יום, מתחם כשר במטבח, יש כמובן נשים ויש גם יזמים ערבים והרבה ממברס מחו"ל). במשך שהותנו זה ממש לא הרגיש לרובנו שהסובבים אותנו נמצאים כרגע בעבודה. משהו הפך את הכל לסוג של פאן. מסביבך כל הזמן תחלופה מתמדת של אנשים, תחושת קהילה עסוקה ורוחשת, אירועים מסוגים שונים ורשת חברתית תעסוקתית בינלאומית מקוונת, באמצעותה אתה מתרשת, יוצר לעצמך תעסוקה חדשה ומאתר הזדמנויות שמנפיקים 50 אלף החברים ברשת.

הביקור התגלה כחוויתי במיוחד ועורר המון שאלות:

האם כך בעצם נראה אקוסיסטם חדשני של עולם התעסוקה העתידי?

 ("אנחנו גם ידידותיים לחיות" אמרה רוחלה כשכלב קטן וחמוד חלף לידינו, כאילו דא…).

האם ראוי שתבת תיקח כאן משרד? או שאולי גם בלי הסביבה המשרדית הזאת תטפח קהילת עבודה? האם ראוי שמקדמות ומקדמי התעסוקה יכירו את המקום והקונספט? יפנו לכאן משתתפים בעלי פוטנציאל יזמי?האם זהו מקום ופורמט שניתן להעתיקו גם למשרדי תבת? לתוכניות ואוכלוסיות תבת? אם לא מדוע? עד כמה החיבור  לשרונה מרקט ולפריים לוקשיין שלה חשוב?  מה הערך המותגי והבינלאומיות עושים למקום ולעובדים בו? איזו מין קהילה נוצרת כאן? האם זוהי גירסא ממותנת, גלובלית ופוסט מודרנית של קהילת הקיבוץ שחווה אדם? האם מה שמצליח כאן הוא בעצם המרחב הבריא לאינדבידואל המסובב בקהילה המכבדת ומאפשרת את המרחב הפרטי שלו? עוד כהנה שאלות.

זה נכון ש"אדם לעמל יולד"(איוב ה'). לא אדם נוימן, הוא כבר לא צריך יותר לעבוד יום בחייו, אבל גם אם יתחשק לו בכל זאת לעבוד אזי ב WEWORK SARONA זה בטח ירגיש לו אחרת.