מדוע אמאזון בעד קיצור יום העבודה?

חברת אמזון דיווחה לאחרונה על ניסוי שבמסגרתו תעבור קבוצת עובדים לשבוע עבודה בן 30 שעות בלבד. במהלך הניסיוני תשתתף קבוצת עובדים מהמחלקה הטכנית של מחלקת משאבי האנוש. בימים שני עד חמישי יתחיל יום העבודה מהשעה 10:00 בבוקר ויסתיים בשעה 14:00 בצהריים. סך של 14 שעות נוספות (שישלימו את 30 שעות העבודה השבועיות) יחולקו בצורה גמישה, על פי העדפתו של העובד. בתמורה ללוח הזמנים הגמיש יקבל העובד כ 75% אחוזים משכרו הנוכחי בתוספת הטבות מלאות.

אמאזון לא לבד

חברת אמאזון איננה לבד בנסיונה, למצוא חלופות ליום העבודה המקובל של 9 עד 5. גם חברת בראת' השבדית, העוסקת באופטימיזציה של חיפוש באינטרנט, בחרה לקצר את שעות התעסוקה של העובדים. החברה דיווחה על מעבר לימי עבודה של 6 שעות במקום 8. העובדים ימשיכו לקבל את מלוא שכרם.

אז מה עומד מאחורי השינוי וההתנסות? מדוע חברות כמו אמזון ובראת' משנות את מבנה יום העבודה? בכירים באמזון נימקו את השינוי בכך ששבוע העבודה המסורתי איננו מודל המתאים לכולם. לאמאזון 270,000 עובדות ועובדים בכל העולם. כח העבודה בחברה מגוון מאוד, ונראה כי עדיף שלוח הזמנים של העבודה יהיה מותאם לצרכי העובדים ולא מוכתב מראש.

הסבר נוסף לשינוי בשעות התעסוקה סיפק מנכ"ל חברת בראת' השבדית. המנכ"ל הסביר שאיש אינו יכול להישאר יצירתי וממוקד לאורך זמן. מחקר פנימי של החברה העלה שעם המעבר ל-6 שעות עבודה ביום במקום 8, פריון העבודה לא ירד אלא השתפר. מסתבר שלעומת עובדים בחברות דומות עובדיה של חברת בראת' עושים יותר, בפחות.

עובדים יותר – חולים יותר

לאחרונה פורסמו תוצאות מחקר בכתב העת הרפואי היוקרתי לאנצט שכלל כ-600 אלף עובדות ועובדים. מהמחקר עולה כי ישנם יותר סיכונים בריאותיים בקרב אלה שעובדים שעות ארוכות לעומת אחרים – שעובדים פחות. במיוחד חשופים לכך עובדים ששבוע עבודתם מבוסס על 55 שעות ויותר. רמת החשיפה שלהם למחלות שונות בהן שבץ, בעיות לב, לחץ דם ואפילו סוכרת, נמצאת במתאם גבוה עם ימי עבודה ארוכים.

אולם יש גם דעות נוספות. פרופ' אלארד דמבה מאוניברסיטת אוהיו חולק על ממצאים אלה. במאמר שפרסם בתגובה למחקר, קובע דמבה ששבוע עבודה מקוצר ודחוס של 4 ימים מעלה את הסכנה להיפגעות מתאונות הנובעות מלחץ ופזיזות ובמובנים רבים המתח שבו מזיק לבריאות לא פחות מעבודה מאומצת של שבוע מלא.

אז מה מומלץ לעובדים ולמעסיקים? פרופ' לוני גולדן מאוניברסיטת פנסילבניה ממליץ על שיחה בגובה העיניים בין המעסיק לעובד והתווית שבוע עבודה על פי הצרכים – לא ארוך מדי ולא קצר מדי. שבוע עבודה כזה צריך להיות במתווה הזהב – מצד אחד פריון גבוה עבור המעסיק, מצד שני, בריאות טובה עבור העובד.

מה דעתכם בנושא? האם אכן מוטב לקצר את ימי העבודה? איזה מנגנון יוכל לסייע להיערכות נכונה במקצועות השונים?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *