בתZוZה מתמדת – פורום הדרכה דצמבר 2016

כותב: רפאל הבר  רכז הדרכה בג'וינט ישראל-תבת תחום חרדים


בס"ד
התאספנו שם כעשרים א/נשים על קו התפר הבין דורי בין X ל-Y ממוצע של 'אמצע הדרך' כזה. הנושא היה 'עולם עבודה משתנה'. או או משתנה… הבוקר נפתח בהרצאה של דנה מ'דנה ונועה תעשו לי קריירה' על מאפייני תעסוקה של דור ה-Y. ההרצאה נפתחה בשאלה/בקשה 'למי יש מטען…?' זה היה כל כך אותנטי וכל כך תאם לתוכן ההרצאה. כן, כך נראים צעירי דור ה-Y, תמיד על סוללה מהבהבת, חייבים להספיק להגיב לעוד פוסט, להעלות עוד תמונה לפייסבוק תוך כדי ההרצאה, לכתוב הודעה אחרונה בקבוצת הווטצאפ, ועוד אחת אחרונה ואז לרוץ למשהו בדרך למשהו הבא.
ברמת התוכן, היו בהרצאה חידושים מינוריים, אך ברמת ההמחשה זו הייתה המחשה מעולה. קצב דיבור, מיצוב עצמי, שפה עכשווית ושימוש נונסטופ ברשתות חברתיות. דיבור ספונטני על הספקים של 6 או 7 מקומות דיור, 11 או 12 מקומות עבודה, זאת בלי לחשב את העבודות הכפולות תוך כדי. קושי בהגדרת תפקיד נוכחי, כמו גם זה שקדם לו. ההרצאה שולבה באמירות, "עובדים ב…. לא יהססו לעבור את הכביש למתחרה תמורת חמש מאות ₪ נוספים בחודש", "לפני שאני מראיינת מועמד אני קודם כל לומדת עליו בפייסבוק". "טרנד חדש שהגיע אליכם, תדעו שהצעירים יותר = דור ה-Z, כבר לעסו אותו והוא עבורם היסטוריה".
קצב הלב של הקבוצה עלה וירד, לרגעים הייתה אווירה משעשעת, פשוט נהנו מהדוגמאות. אך פעמים הייתה אווירה טעונה. מין התכנסות פנימית לחשיבה, "איפה אנחנו בכל הקטע הזה..?! ברמה האישית, כמה רחוק נשארנו תוך זמן כל כך קצר…" הדהדה בחדר השאלה, "האם זה להיות או לחדול? האם אכן כדי להיות עדכני ומותאם לעולם העבודה המשתנה עלי להשיל את הרגליי הקודמים ולהתמכר לרשת החברתית??? ואולי לא?", עלה הקול החרד משינוי וניסה להתחבא בצל של תקוות, "אולי רק ההייטקיסטים הם דור ה-Z, וזו קבוצת מיעוט! אולי גם לא נדרשים מאתנו כל כך הרבה שינויים והתאמות, כי המשתתפים שמגיעים לתכניות הם אוכלוסיות מוחלשות שלא דוברות את השפה הזו".
הקטע הבא המחיש זאת יותר: תמי הציבה לנו אתגר 'שוק', כל אחד צריך לחשוב על שרות יצרני שהוא מסוגל למכור לאי מי מחברי הקבוצה – שרות שלא קשור דווקא לעבודתו היום יומית. כן חברים, זהו עולם העבודה המשתנה, אתה עובד בעבודה X וללא כל סתירה אתה גם מוכר שירות Y לאדם Z – כמובן דרך הרשת החברתית.
אז זהו זה, עולם העבודה משתנה, כאן ממש לנגד עינינו הוא משתנה, תוך כדי שאתם קוראים את הבלוג הזה. הוא בתZוZה מתמדת, לנו נותר לחשוב על התאמות. התאמות של תכניות התעסוקה לדור הZ. התאמות של תכנים ודרכי הוראה רלוונטיים לדור הZ. התאמות של תפישות/ערכים/מענים, ומה לא…

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *